Нова система автоматичного зважування вантажівок в Україні

Від початку жовтня 2021 року в Україні запрацювала нова система, яка автоматично зважує вантажівки одразу під час руху

Від початку жовтня 2021 року в Україні запрацювала нова система, яка автоматично зважує вантажівки одразу під час руху.

 

Система фіксує перенавантаження автомобіля та отримані дані за мить опиняються в центрі обробки. Інспектори перевіряють дані, накладають електронний підпис і постанова надсилається порушнику - власнику транспорту, належному користувачеві або керівнику організації, що володіє транспортом.

 

"В покриття автомобільних доріг вмонтовані датчики. Зважує кожну вісь - може зрозуміти, на яку частину зміщення вантажу", - пояснює керівник відділу інтелектуальних транспортних систем "Укравтодору" Андрій Вознюк.

 

Тепер вияснимо, як нараховуються штрафи за перевантаження автомобілів. Отож, т.в.о. голови "Укртрансбезпеки" Микита Лагун пояснює, що розмір штрафу формується на основі відсотків. Починають штрафувати від 5 відсотків (іде градація 5-10, 10-20 відсотків), от саме від нього і формується сума штрафу. У фінансовому вимірі це від 8,5 тис. грн і аж до 51 тис. грн. Цікавим моментом є те, що при порушенні одразу декількох норм, штрафи не сумуються, а інспектор виносить постанову за порушення, яке є найбільшим.

Якщо водії вантажівок намагатимуться об'їжджати давачі ваги та габаритів узбіччям - камера це фіксуватиме і на них теж чекає штраф - 51 тисяча гривень - за ухиляння від зважування.

В центрі обробки правопорушень рекомендують сплачувати штрафи одразу, і наголошують, що якщо акт дійде до виконавчої служби - порушнику доведеться сплатити 102 тисячі гривень.

Варто зауважити ще одне важливе впровадження, а саме те, що відтепер вантажовідправник теж несе відповідальність за перегрузи, раніше ж весь штраф був на перевізнику.

 

 

РАССЧИТАТЬ ПЕРЕВОЗКУ