Для міжнародних вантажних перевезень потрібні візи!

МЗС України підтвердило необхідність отримання швейцарської візи для українських водіїв-міжнародників, які будуть здійснювати вантажоперевезення в/з Швейцарської Конфедерації. Не зважаючи на угоду про безвізовий режим між Україною та Євросоюзом.

У роз’ясненні посольства Швейцарії на запит АсМАП йдеться про те, що «коли водій буде перебувати в Швейцарії до 90 днів, то потрібна віза категорії С. Діюча шенгенська віза, видана іншою країною-учасницею Шенгенської угоди, теж дає право на здійснення таких перевезень. У разі, коли перебування буде перевищувати 90 днів - то категорії Д».

Відбулися зміни до закону про іноземців, за яким при «отриманні вигоди» на території Швейцарії водіям потрібно мати візу. Під «отриманням вигоди» влада Швейцарії розуміє виконання роботи – розвантаження/завантаження - в цій країні. Виконання транзитних перевезень не вважається «отриманням вигоди».

Насамперед, це стосується водіїв, які не мають шенгенської візи, а перетинають кордон по біометричному паспорту. Тож, для здійснення поїздки в Швейцарію має бути або шенгенська віза, або необхідно відкривати швейцарську візу.

АсМАП України звернулася до посольства Швейцарії в Україні, щоб розглянути можливість отримання віз водіями через Асоціацію. А, поки що, водіям рекомендовано при здійсненні вантажоперевезень в/з Швейцарії отримувати візу категорії С( в біометричний паспорт) в посольстві Швейцарії в Україні.

Адреса посольства Швейцарії в Києві:

м. Київ,

вул. Козятинська, буд. 12

(недалеко від станції метро «Печерська»).

Телефон: +38 (044) 590-44-85

Факс: +38 (044) 280-14-48

вантажні перевезення міжнародні вантажні перевезення водіїї міжнародники швейцарська віза завантаження розвантаження перевезти ванттаж перевезення біометричний паспорт шенгенська віза асмап

РОЗРАХУВАТИ ПЕРЕВЕЗЕННЯ