Як не стати жертвою шахраїв при вантажоперевезеннях?

На сьогоднішній день послуги з перевезення вантажів є актуальним і вкрай прибутковим бізнесів, а у всіх сферах прибуткового бізнесу не обходиться без шахраїв і їх схем обману. Для того щоб максимально убезпечити себе від дій аферистів, потрібно знати деякі досить прості правила.

Бувають ситуації, коли вам доводиться терміново шукати компанію з доставки вантажу, а це значить, що вам доведеться працювати з незнайомими людьми. На що слід звертати увагу?

Коли з'являються шахраї?

Основні причини:

 • довірливість вантажовласників, які продовжують співпрацювати з перевізниками не по договору, а «на словах»;
 • безвідповідальність логістичних відділів та відсутність належного контролю над процесом вантажоперевезення з боку відправника.
 • Окремо варто відзначити продуманість дій шахраїв, які активно користуються ресурсами мобільного зв'язку та мережі інтернет, а також технічними досягненнями останніх років.

Поширені схеми обману

 • «Наживка», на яку ловляться замовники, як правило, одна і та ж: дешева доставка на умовах вантажовласника і при мінімальних термінах виконання замовлення. Для обману клієнтів і вантажоперевізників зловмисники застосовують різні кримінальні схеми. Як правило, вони впроваджують підставну особу в ланцюжок «перевізник - одержувач», що дозволяє здійснювати крадіжку товару на одному з етапів транспортування. Полегшує завдання злочинцям відсутність належного документообігу між транспортною компанією і його клієнтами.
 • Частою є і схема псевдо-перевізника, яка передбачає входження шахрая в довіру до власника вантажу з метою отримання передоплати за доставку. Як правило, отримавши аванс, злочинець ховається разом з отриманими грошима. Добре, якщо шахрай не встигне отримати вантаж. З огляду на, що вартість майна, що перевозиться може обчислюватися сотнями тисяч гривень, невиконання взятих на себе перевізником зобов'язань може безпосередньо привести власника вантажу до значних втрат.

Запобіжні заходи для вантажовласника

Щоб захистити себе від дій транспортних шахраїв, при виборі транспортної компанії необхідно звертати увагу на ряд моментів.

 • У надійної організації завжди є корпоративний сайт з реквізитами і контактами.
 • Перш ніж довірити свій вантаж контрагенту, вимагайте у представника організації копії установчих і транспортних документів.
 • Не зайве буде перевірити наявність ліцензії на здійснення вантажоперевезень. Якщо перевізник зареєстрований в іншій країні, вимагайте нотаріальний переклад документації.
 • Робіть запит страховок CMR та страхування відповідальності транспортної компанії.
 • Зверніться до асоціації автомобільних перевізників АсМАП України, з якої нібито здійснює діяльність дана організація.
 • Бажано попросити контактні дані партнерів або клієнтів перевізника. Підставна фірма на такий хід ніколи не погодиться і відразу ж перестане пропонувати свої послуги.
 • Ніколи не шкодуйте часу на перевірку транспортно-логістичних компаній і моніторинг цін. Переглядайте чорні списки на спеціалізованих сайтах, де відзначені недобросовісні перевізники.
 • Можливість відстежувати пересування вантажу - одна з гарантій надійності компанії(наявність GPS).

Правила безпеки

Як правило, надійні компанії дозволяють цілодобово відстежувати переміщення вантажу, оскільки кожна машина сьогодні забезпечується системою супутникового контролю(GPS). Якщо подібної послуги перевізник не надає, гарненько подумайте, перш ніж з ним співпрацювати. Крім того, шукати іншого транспортного оператора варто, якщо:

 • компанія не може надати рекомендації інших вантажовласників, копії техпаспортів на свій транспорт або CMR-страхування на вантажоперевезення;
 • про цього перевізника немає ніякої інформації в інтернеті, немає офіційного сайту;
 • неможливо зв'язатися з керівництвом компанії;
 • відсутній зв'язок з водієм.

Зверніть увагу! Законослухняна фірма завжди страхує свою відповідальність. Зателефонувати страховикам можна за вказаними в полісі контактам. Щоб гарантувати компенсацію при будь-якому варіанті розвитку подій, обов'язково застрахуйте вантаж на час перевезення.

Новинка! Відтепер з’явилася нова функція на транспортному майданчику Ларді-Транс: перевірка компанії в системі You Control. Відтак, шукаючи перевізника для тривалої співпраці вантажовласник одразу на сайті зможе отримати всі офіційні дані про транспортну компанію, а ще й про всі судові справи та відкриті виконавчі провадження. Таким чином,  перевірите надійність перевізника і відсієте сумнівні компанії.

Ніколи не шукайте «сірих» способів транспортування, які б вигідні не були за ціною, вимагайте копії транспортно-вантажний документації, адже в разі втрати вантажу збитки виявляться куди вагомішими сьогочасної вигоди. Працюйте тільки з організаціями, досвід яких в області вантажоперевезень становить не менше 5 років, а якість послуг, що надаються не піддається сумніву!

Компанія «Транс-Атлас» є саме таким перевізником!

Ми завжди укладаємо договір на перевезення з детально зазначеною відповідальністю сторін і готові надати РЕКОМЕНДАЦІЇ численних вантажовласників, які є нашими постійними клієнтами. Про всі аргументи співпраці саме з нами знайдете ТУТ.

вантажні перевезення шахраї у вантажоперевезеннях надійний перевізник перевірка транспортної компанії ліцензія

РОЗРАХУВАТИ ПЕРЕВЕЗЕННЯ