Що затримує вантажівки на митницях? Причини і терміни вирішення проблеми

Перевізники та власники вантажу зіштовхнулися з проблемою простоїв на митниці Це пов’язано з підвищенням митницею індикативної ціни на товари, які ввозяться.

З 14 січня на Київській митниці почали вимагати підвищення заявленої(базової) митної вартості, товарів , що ввозяться. А з 15 січня Державна фіскальна служба(ДФС) без попередження ввела нові індикативи, які виявилися суттєво вищі ніж контрактна ціна товару, що ввозиться.

Відтак, на митних пунктах почали скупчуватися і простоювати фури. Особливо це стосувалося імпортерів недорогих меблів, таких, як Jysk. Це, в свою чергу, призвело до порушення термінів поставки і в подальшому постачальники та перевізники понесуть втрати, компенсуючи штрафи та простої.

Пізніше  в ДФС пояснили, що такі дії були спрямовані, перш за все, на боротьбу з «сірим» імпортом, але постраждали більшою мірою імпортери, які ввозять товари легально. Вантажі гальмуються через спрацьовування автоматичної системи оцінки ризиків. Вона позбавила інспекторів можливості погоджувати митну вартість на підставі документів.
Проблема не вирішена і до сьогодні. Хто не згідний з підвищеними цінами повинен протягом 10 днів зібрати всі документи на підтвердження  пакет документів, включаючи калькуляцію виробницва, складові виробів. Інші ж платять за нововведеними тарифами і подають оскарження в суд.
Тож, значні втрати несуть імпортери та перевізники, через простій товару. А підвищення індикативів значно вплине на ціни для кінцевого споживача.

імпорт митниця Україна вантажоперевезення

РОЗРАХУВАТИ ПЕРЕВЕЗЕННЯ