Уся відмінність в спеціалізації!
Вантажний навігатор зроблений і «заточений» під потреби водіїв і власників вантажівок.
А що потрібно знати далекобійникові?
Не мало: де найближчі заправки і зупинки для вантажівок, закусочні, спеціальні майстерні, місця для зважування. На перехресті навігатор підкаже потрібну смугу, а якщо ви засиділися за кермом довше, ніж передбачалося, вам нагадають про відпочинок. І це далеко не все.
Отже, даний прилад повинен приймати і обробляти таку інформацію:
Після введення всіх перерахованих вище параметрів система навігатора повинна визначити найзручніший маршрут.
Важливий момент! Щоб прилад відмінно справлявся зі своїм завданням необхідно завчасно завантажувати в нього карти! Незважаючи на те, що такі прилади купуються з уже завантаженими в них картами, деякі місця , дороги можуть бути не доступні в навігаторі. Тому краще перевірити ще раз це заздалегідь.
Для зручності пересування великовантажних автомобілів по Україні та по Європі, навігаційна система повинна повністю відповідати таким вимогам:
Популярними навігаторами, які підходять для вантажівок вважаються: Модель IGO Primo (з модельного ряду Навітел). Garmindezl 770 LMT (з модельного ряду Гармін). iGOPrimo 9.6 (з модельного ряду IGo). Prology iMap-7250Tab (з модельного ряду Prology). Globalsat GV-370 (з модельного ряду GlobalSAT).
Спеціалізований вантажний навігатор - річ, безсумнівно, корисна. І все ж частіше перевага віддається звичайним, з необхідними завантаженими картами і програмами. Просто тому, що це дешевше. У будь-якому випадку, тепер ви знаєте, як вибрати і вантажний, і звичайний навігатор. Знаєте в чому різниця, тому вибір тільки за вами!
Олександра Крижановського:
Одним з найважливіших помічників та навігаторів для водія-міжнародника є карта. Дуже важливо правильно їх читати, розуміти всі позначення, а також знати географію. Такі карти водії можуть придбати в кожній країні на заправках або в інформаційних центрах. У будь-якому випадку, карта завжди підстрахує у непередбачуваних випадках.
Звичайно, у сучасних міжнародних вантажоперевезеннях дуже зручно і швидко користуватися й GPS. У багатьох випадках, як показує практика, більшість водіїв вантажівок вибирають самі звичайні навігатори. Адже в них можна встановити спеціальну програму - вантажні карти для навігатора, і зі звичайних вони в мить стають спеціалізованими. Та слід пам’ятати, що 100% коректних програм не існує. А GPS навігатори можуть ламатися. Тому вміти читати друковані карти водіям-далекобійникам потрібно обов’язково!
Також, зазначимо, що вантажні автомобілі компанії ПП «Транс-Атлас» обладнані GPS навігаторами, що дає змогу конролювати місцезнаходження вантажу протягом усього маршруту.
gps навігатор вантажні автомобілі вантажні первезення