Хто повинен страхувати вантаж при міжнародному перевезенні?

При перевезенні вантажів можливі різні непередбачені ситуації, які можуть спричинити псування вантажу, часткову або повну його втрату. Будь-яка транспортна компанія повинна убезпечити себе від таких випадків, в зв'язку з чим, вона страхує відповідальність або вантаж.

При перевезенні вантажів можливі різні непередбачені ситуації, які можуть спричинити псування вантажу, часткову або повну  його втрату. Будь-яка транспортна компанія повинна убезпечити себе від таких випадків, в зв'язку з чим, вона страхує відповідальність або вантаж. А також, власник вантажу, що перевозиться також може запобігти своїм фінансовим втратам, застрахувавши товар на його повну вартість.

Поняття страхування вантажу

Страхування вантажу - це укладення договору зі страховою компанією про те, що в разі настання страхового випадку, вона буде зобов'язана виплатити вантажоперевізнику або власнику вантажу компенсацію за зіпсований або втрачений товар. Таким чином, відповідальна особа знімає з себе ризики в разі непередбачених обставин і перекладає їх на страхову компанію.

strahuvannia

Застрахувати товар може, як вантажоперевізник, так і власник товару. При страхуванні укладається договір, де прописуються умови фінансової компенсації з боку страховика і її сума.

Приблизний перелік страхових випадків:

  • Аварія, яка призвела до втрати або пошкодження товару;
  • Неналежне здійснення збереження, в результаті чого товар був втрачений;
  • Непередбачені природні явища, які призвели до псування товару;
  • Недотримання умов перевезення, і як наслідок його псування або втрата корисних властивостей;
  • Перевищено термін доставки з незалежних від перевізника причин, що також призвело до псування вантажу.

Будь-яка страхова компанія зацікавлена в тому, щоб власник вантажу або перевізник застрахував свій товар від великого числа випадків, адже за кожен з таких випадків йому доведеться доплачувати. Тому кожен пункт договору повинен бути уважно вивчений, в яких випадках Ви отримаєте цю компенсацію.

Страхування відповідальності при вантажоперевезення

За збереження вантажу під час його транспортування відповідає в першу чергу не водій, а транспортна компанія, експедитор. Логіст компанії повинен стежити за пересуванням вантажу і своєчасністю його доставки. Та все ж, існують ризики, що товар буде доставлений невчасно, пошкоджений  повністю або частково . Для зняття з себе матеріальної відповідальності експедитор компанії перевізника страхує свою відповідальність при міжнародних вантажоперевезеннях.

Саме наявність страхової відповідальності(CMR) у вантажоперевізника, дає йому перевагу при пошуку клієнта. Адже власник вантажу зацікавлений у відшкодуванні йому матеріальної компенсації в разі непередбачених обставин.

Що ж страхувати, вантаж, або відповідальність?

Вантажоперевізник і власник вантажу можуть зовсім не страхувати, ні відповідальність, ні сам вантаж - на законодавчому рівні це не обов'язкова процедура. Однак при пошуку перевізника клієнти в першу чергу звертають увагу на умови компенсації, в разі виникнення псування або втрати товару. Якщо у компанії перевізника є страховка відповідальності, то до неї виникає більш довірливе ставлення, ніж до перевізника без неї.

Що стосується страхування вантажу, то на цей крок може піти, як сам власник вантажу, так і транспортна компанія. Коли страхує вантаж перевізник, він знімає з себе відповідальність за втрату або псування товару, що не завжди може забезпечити страхування відповідальності. Однак виплачена компенсація не завжди покриває втрати клієнта. Тому має сенс і самому власнику вантажу його застрахувати.

Розібратися у страховій відповідальності та відшкодуванні допоможе наступна схема
страхування вантажу

Таким чином, страхування відповідальності(CMR) - це необхідна процедура для вантажоперевізника, що дозволяє не тільки себе убезпечити, але і залучити потенційних клієнтів. Страхуванням вантажу може скористатися, як перевізник, так і власник вантажу.

Страхова відповідальність компанії «Транс-Атлас»

Компанія «Транс-Атлас» відповідально ставиться до страхування вантажів, які перевозить в міжнародному сполученні. Перевізник надає максимальне страхування відповідальності на Ваш вантаж:

  • 250 тис. $ - один страховий випадок на одну машину,
  • 500 тис. $ - страхування на рік по договору на одну машину.

Транспортна компанія працює лише з провідними страховими компаніями України.

Замовляйте безпечні та надійні міжнародні перевезення  у нас!

 

cmr страхування вантаж пошкодження вантажу міжнародні перевезення транспортна компанія

РОЗРАХУВАТИ ПЕРЕВЕЗЕННЯ