При перевезенні вантажів можливі різні непередбачені ситуації, які можуть спричинити псування вантажу, часткову або повну його втрату. Будь-яка транспортна компанія повинна убезпечити себе від таких випадків, в зв'язку з чим, вона страхує відповідальність або вантаж. А також, власник вантажу, що перевозиться також може запобігти своїм фінансовим втратам, застрахувавши товар на його повну вартість.
Страхування вантажу - це укладення договору зі страховою компанією про те, що в разі настання страхового випадку, вона буде зобов'язана виплатити вантажоперевізнику або власнику вантажу компенсацію за зіпсований або втрачений товар. Таким чином, відповідальна особа знімає з себе ризики в разі непередбачених обставин і перекладає їх на страхову компанію.
Застрахувати товар може, як вантажоперевізник, так і власник товару. При страхуванні укладається договір, де прописуються умови фінансової компенсації з боку страховика і її сума.
Приблизний перелік страхових випадків:
Будь-яка страхова компанія зацікавлена в тому, щоб власник вантажу або перевізник застрахував свій товар від великого числа випадків, адже за кожен з таких випадків йому доведеться доплачувати. Тому кожен пункт договору повинен бути уважно вивчений, в яких випадках Ви отримаєте цю компенсацію.
За збереження вантажу під час його транспортування відповідає в першу чергу не водій, а транспортна компанія, експедитор. Логіст компанії повинен стежити за пересуванням вантажу і своєчасністю його доставки. Та все ж, існують ризики, що товар буде доставлений невчасно, пошкоджений повністю або частково . Для зняття з себе матеріальної відповідальності експедитор компанії перевізника страхує свою відповідальність при міжнародних вантажоперевезеннях.
Саме наявність страхової відповідальності(CMR) у вантажоперевізника, дає йому перевагу при пошуку клієнта. Адже власник вантажу зацікавлений у відшкодуванні йому матеріальної компенсації в разі непередбачених обставин.
Вантажоперевізник і власник вантажу можуть зовсім не страхувати, ні відповідальність, ні сам вантаж - на законодавчому рівні це не обов'язкова процедура. Однак при пошуку перевізника клієнти в першу чергу звертають увагу на умови компенсації, в разі виникнення псування або втрати товару. Якщо у компанії перевізника є страховка відповідальності, то до неї виникає більш довірливе ставлення, ніж до перевізника без неї.
Що стосується страхування вантажу, то на цей крок може піти, як сам власник вантажу, так і транспортна компанія. Коли страхує вантаж перевізник, він знімає з себе відповідальність за втрату або псування товару, що не завжди може забезпечити страхування відповідальності. Однак виплачена компенсація не завжди покриває втрати клієнта. Тому має сенс і самому власнику вантажу його застрахувати.
Розібратися у страховій відповідальності та відшкодуванні допоможе наступна схема
Таким чином, страхування відповідальності(CMR) - це необхідна процедура для вантажоперевізника, що дозволяє не тільки себе убезпечити, але і залучити потенційних клієнтів. Страхуванням вантажу може скористатися, як перевізник, так і власник вантажу.
Компанія «Транс-Атлас» відповідально ставиться до страхування вантажів, які перевозить в міжнародному сполученні. Перевізник надає максимальне страхування відповідальності на Ваш вантаж:
Транспортна компанія працює лише з провідними страховими компаніями України.
Замовляйте безпечні та надійні міжнародні перевезення у нас!
cmr страхування вантаж пошкодження вантажу міжнародні перевезення транспортна компанія