Чи можна використовувати аналогові тахографи при перевезеннях до Польщі?

У зв’язку з випадками перевірки польськими митниками наявності тахографів у вантажівках повною масою більше 3, 5 тонн, АсМАП України дали роз’яснення ситуації:

У зв’язку з випадками перевірки польськими митниками наявності тахографів у вантажівках повною масою більше 3,5 тонн, АсМАП України дали роз’яснення ситуації:

«До Секретаріату АсМАП України та на гарячу лінію сайту останні тижні з різних джерел поступали запити перевізників, водії яких повертались з польського кордону з інформацією, що польські контролюючі органи попередили їх щодо неможливості у подальшому використання аналогового тахографу при міжнародному перевезенні та в’їзді з ним у Польщу.

Щоб підтвердити чи спростувати цю неофіційну інформацію про можливі нововведення, АсМАП України звернулася до Польської асоціації міжнародних автоперевізників (ZMPD), фахівці якої, після уточнень у митників на пунктах пропуску (Дорохуськ, Корчова, Медика) та у Міністерстві інфраструктури Польщі поінформували, що ані польським, ані європейським законодавством така заборона не передбачена і не була введена.

Разом з тим, Асоціація ZMPD поінформувала, що дійсно на цей час польські митники проводять лише опитування щодо того, який вид тахографа (аналоговий або цифровий) встановлений у транспортному засобі, що перетинає кордон.

У разі подальших повідомлень про заборону використання аналогового тахографа, просимо вас поінформувати Секретаріат АсМАП України, а саме: пункт перетину, де було таке попередження, прізвище та ім’я працівника контролюючої служби, який попередив та на який нормативний акт він посилається (контактна особа: Ольга Сабанська тел. 044 201 54 79)».

Отже, всі вантажні автомобілі, що використовуються для міжнародних перевезень в рамках ЄУТР, перша реєстрація яких відбулася після 16 червня 2010 року повинні бути оснащені цифровими тахографами. Заміна на аналоговий тахограф в транспортних засобах випущених після цієї дати є порушенням.

За інформацією Департаменту транспортної політики

тахограф транспортна інспекція водії штрафи транспортна компанія міжнародні перевезення АсМАП

РОЗРАХУВАТИ ПЕРЕВЕЗЕННЯ