Увага, розкрадання вантажів! Як захистити свій вантаж?

Міжнародні вантажоперевезення - прибутковий бізнес не тільки для сумлінних контрагентів, транспортних і експедиторських компаній, але і для злочинних угруповань - «транспортних» шахраїв, що займаються крадіжкою цінних вантажів, для чого застосовуються продумані й хитрі схеми.

Шахрайство під час перевезення вантажів, «підставні» перевізники

Про те, які найпоширеніші методи використовуються зловмисниками для крадіжки вантажів, і як максимально убезпечити себе, захистити свій бізнес і цінний вантаж, як не попастися на вудку шахраїв, розповімо вам у цій статті.

Найбільш часто застосовується шахрайська схема крадіжки вантажу:

- Зловмисники реєструють фірму-одноденку, зазвичай на території іншої держави або (офшорні зони), де більш лояльне законодавство і легше буде приховати сліди і уникнути покарання, або ж крадуть реєстраційні документи, страховки, і техпаспорти на вантажівки у реальних транспортних компаній. Зробити це не так складно, звернутися до перевізника під виглядом клієнта з проханням вислати по факсу документи, для потенційного перевезення.

- Також багато сумлінних транспортних компаній, викладають на транспортних сайтах або своїх сайтах, копії офіційних документів. Реєстраційні свідоцтва, страховки CMR, і навіть копії техпаспорта своєї компанії, які, можна підробити під шахрайську схему і застосовувати в злочинних цілях для викрадення вантажу.

- Купуються sim-карти для мобільних телефонів - на території Європи і СНД це можна зробити без паспорта, так що ніхто і не дізнається імені власника номера. Реєструються облікові записи Skype і інші комунікатори, кілька адрес e-mail, що виглядають на перший погляд цілком солідно і не викликають підозр. Розмістити в інтернеті який-небудь «лівий» сайт також не має нічого складного, а використання проксі-серверів та інших інструментів, щоб IP-адресу практично неможливо було вирахувати, повністю розв'язує руки злочинцям.

- Виконавши попередню роботу, підготувавши всі необхідні реквізити, щоб нічим не відрізнятися від реальної добросовісної транспортної компанії, шахраї починають активний пошук замовників вантажовласників в інтернеті. Всім відомо, що найпростіший і популярний сьогодні спосіб пошуку вантажовласників, перевізників та експедиторів - це пошук транспорту в інтернеті. Існує безліч спеціалізованих ресурсів, призначених саме для обслуговування власників вантажів, що потребують термінової перевезення. Шахраї заводять особисті сторінки на найбільш відвідуваних сайтах - транспортних і логістичних порталах, ретельно стежать за дошками оголошень, і пропонують свої послуги з перевезення вантажів потенційним «жертвам».

Міжнародні перевезення вантажів довіряйте професійним транспортним компаніям

Як правило, власник вантажу не завжди вникає в деталі перевезень, бо зайнятий організацією свого бізнесу. Тому, часто після оглядового знайомства з транспортною компанією, що пропонує прийнятні умови і вартість перевезення вантажу, та ще й у відповідний термін, готовий зробити вибір на користь такої співпраці. Тим більше, коли представлені і документи, і копія ліцензії, страховки CMR, а по телефону і Скайпу з тобою розмовляє компетентний і ввічливий менеджер.

Психологія схеми обману: дешеве перевезення на умовах вантажовласника, в зазначений термін доставки вантажу, вказані мінімальні умови заявки.

Тому рекомендуємо, тим, хто шукає транспорт під доставку цінних і не дуже вантажів в інтернеті, дотримуватися умов, що знижують ризик крадіжки вантажу до мінімуму.

Рекомендації для запобігання крадіжки ваших вантажів

  • Працюйте в галузі вантажоперевезень з транспортними, експедиторськими компаніями, досвід роботи яких не менше 4-7 років, на ринку перевезень, надають коментарі та рекомендації від інших замовників перевезень. Мають власні договори, заявки на перевезення де прописані відповідальність сторін, які мають власний корпоративний сайт з контактами і реквізитами.
  • Вимагайте оригінальні копії транспортних і реєстраційних документів із зазначенням фіскального та інших кодів компанії, ліцензії на здійснення перевезення. Якщо контрагент зареєстрований в іншій країні - Румунії, Словаччини, Болгарії, Сербії - вимагайте офіційний переклад документації.
  • Робіть запит копії книжки МДП(TIR Carnet), накладних CMR, Страховок CMR.
  • Перевізник вашого вантажу повинен надати такі дані: номер машини, копії техпаспорта вантажівки, який приїде на навантаження, заміна вантажівки може бути тільки за письмового повідомлення від прямого вантажовласника.
  • Зверніться в місцеву асоціацію автомобільних перевізників тієї країни, звідки нібито веде свою діяльність компанія, і попросіть підтвердження легальності даного перевізника, виписку з реєстру міністерства юстиції, і / або інших органів, які контролюють видачу ліцензії транспортним компаніям.
  • Не шкодуйте часу на моніторинг транспортних компаній, цін на перевезення і умов вантажоперевезень, перегляньте чорні списки на інших транспортних сайтах, куди потрапляють недобросовісні перевізники. Може виявитися, що компанія, яка наполегливо пропонує Вам свої послуги, вже «засвітилася» в одному з них.
  • Вимагайте рекомендацій від інших клієнтів, з якими перевізник вже співпрацював раніше. Просто зробіть запит в Googlе або Яндекс, за назвою компанії.

Справжня транспортна або експедиторська компанія не може не бути в Інтернет пошукових системах!

Застереження і правила безпеки замовлення транспорту для перевезення

Пам'ятайте, що автотранспорт, пропонований солідними і сумлінними транспортними компаніями, оснащений системами супутникового контролю(GPS). Вони дозволяють 24 години на добу стежити за переміщенням вантажу, що перевозиться. Якщо компанія не може надати таку можливість, і не надає рекомендації інших вантажовласників, CMR страхування на перевезення, перший листок книжки МДП(TIR CARNET), копії техпаспортів на транспорт - краще не ризикувати цінним вантажем, відмовитися, і знайти іншого перевізника.

 Не женіться за низькими цінами, якість перевезення важливіше - збиток від вкраденого вантажу все одно вийде набагато істотніше!

 

міжнародні перевезення кража вантажів шахраї у вантажоперевезеннях надійна транспортна компанія

РОЗРАХУВАТИ ПЕРЕВЕЗЕННЯ