Дозволи, TIRи, ЄКМТ, що це означає, для чого вони в перевезеннях?

Дозволи, книжки ЄКМТ, ТIRи: перевізники і керівники транспортних компаній вже на початку року починають скаржитися на те, що немає дозволів, або не дісталася ліцензія ЄКМТ, щоб здійснити перевезення в ту або іншу країну.

Перевезення без дозволів - це реально?

У результаті, машини простоюють через те, що не забезпечені дозволами на перевезення. Транспортна компанія не може задовільнити заявки клієнтів на міжнародні вантажоперевезення. Тож,  доводиться чекати, нести збитки, простоювати, в очікуванні появи заповітного документу під назвою дозвіл.

 У кінці кожного року у транспортних компаній збирають інформацію, які вантажівки на фірмі, яка кількість вантажних машин, який стандарт Євро-2, 3, 4, або Євро-5, 6. Для того щоб видати цим транспортним компаніям багаторазову можливість перетинати транзитні держави і в'їжджати в країни, в які потрібно доставити вантаж.  Цей документ, на який розраховують всі транспортні компанії, які володіють вантажівками Євро-5, Евро-6, називається ЄКМТ.

Усі ці документи, дозволи, ЄКМТ, видаються організаціями, які розподіляють і вирішують яку кількість, і кому видати. Компанії, які мають дані документи будуть перевозити вантажі в Європу, Прибалтику,  до Білорусі.

Правила використання дозволу ЄКМТ (CEMT)

  • Дозвіл ЄКМТ повинен бути в наявності у водія транспортного засобу при в'їзді та виїзді з території держави, в тому числі, протягом порожнього рейсу.
  • Транспортний засіб може здійснювати транзитний проїзд по території країни, де вона зареєстрована, і це не вважається поверненням в країну реєстрації.
  • У разі виявлення порушень порядку використання дозволу ЄКМТ, в'їзд або виїзд вантажівки з території конкретної держави не допускається.
  • Існують дозволи зеленого кольору, дійсні протягом календарного року (1 січня - 31 грудня), і короткострокові дозволи жовтого кольору, дійсні протягом 30 днів.
  • Деякі країни для іноземних перевізників для перевезень вантажів в свою країну, продають разові дозволи при в'їзді в країну.

Плюси компанії, яка має книжки ЄКМТ

  • ЄКМТ або CEMT - багатостороннє дозвіл, що видається перевізнику, і дозволяє йому вільно працювати і їздити серед країн-учасниць Європейської Конференції Міністрів Транспорту (Conférence Européenne des Ministres des Transports)
  • CEMT має на увазі можливість двостороннього і тристороннього перевезення.
  • Дозвіл дійсний протягом періоду часу, зазначеного в ньому і дозволяє здійснювати необмежену кількість вантажоперевезень між країнами-учасницями ЄКМТ і транзитом через територію однієї або декількох країн - учасниць ЄКМТ транспортними засобами, зареєстрованими в країні - учасника ЄКМТ.

дозволи. міжнародні перевезення книжка єкмт перевізники TIR

РОЗРАХУВАТИ ПЕРЕВЕЗЕННЯ