Дізнайтеся, як піклуватися про своє здоров'я і безпеку в спекотні дні

Коли температура сягає 37-40 градусів цельсію в тіні, в таких умовах водіння стає більш напруженим і вимогливим, а довговічність матеріалів знижується. Ми підібрали 10 ефективних порад для водіїв далекобійників, які не залежно від погодніх умов виконують міжнародні рейси.
- Концентруйте увагу!

- Професійні водії - це навчені професіонали за кермом, в той час як всі інші - в кращому випадку навчені дилетанти. Навіть якщо іноді це буває важко, професійні водії повинні зберігати спокій навіть у критичних ситуаціях, тому що саме вони керують транспортними засобами масою навіть до 40 тонн і беруть на себе більше відповідальності.
- Вода є!

- Завжди запасайтеся в дорогу у літній період водою.
- Визначте по маршруту точки, де можна буде поповнити ці запаси, якщо у дорозі декілька днів.
- Їжа в спекотну погоду!

- Вуглеводи сприяють концентрації, а надто важкі, жирні і занадто великі страви викличуть у Вас втому.
- Легка їжа, багато фруктів, невеликі порції і достатня кількість рідини ідеально підходять для високих температур.
- Закуски, що містять вуглеводи, це наприклад пластівці з йогуртом, фрукти з сиром, батончики мюслі, сухофрукти, горіхи або цільнозерновий хліб з медом.

- Що п’ємо?

Потіння в поєднанні з дуже малою кількістю рідини також швидко призводить до втоми, головного болю або недостатньої концентрації і, як наслідок, до більш повільної реакції. Професійні водії-далекобійники повинні пити три літри рідини в спекотні дні.
- Вода, вода з лимоном або несолодкий чай заповнюють мінеральні запаси і допоможуть запобігти проблеми з кровообігом.
- Відчувати себе хоч трохи краще під час спеки допоможе охолоджений м'ятний чай.
- Налягайте на воду і морси, а не на газовану воду, каву, какао, а тим більше, на алкоголь.
Рецепт!

Щоб зробити його, залийте 1,5 л окропом склянку свіжого листя м'яти перцевої, а потім охолодіть. Якщо вам не лінь, поріжте і додайте в чай два лимона і пару-трійку лаймів. Коли зрозумієте, що до мохіто залишився один крок, - зупиніться! Додавати в напій газовану воду не варто: від неї вам тільки більше захочеться пити.
Застереження! Але тримайтеся подалі від холодних напоїв - вони не тільки викликають болі в животі, але також зберігають прохолоду на короткий час і навіть збільшують потовиділення, оскільки організм змушений компенсувати більшу різницю температур.
- Достатня кількість сну

- Для водіїв-міжнародників екстремальні температури в поєднанні з інтенсивним рухом означають велике навантаження для організму. Спека і поганий сон негативно впливають на концентрацію уваги і, таким чином, значно підвищують ризик нещасних випадків. Тому дуже важливий сон (тобто сім годин на день). Першими симптомами сонливості є печіння очей, часте моргання. Це означає, що прийшов час для перерви.
- Правильно встановіть кондиціонер

- Надмірне охолодження кабіни приносить тільки коротке полегшення, а в довгостроковій перспективі може навіть викликати проблеми з кровообігом.
- Не вмикайте кондиціонер на всю потужність!
- Кондиціонер повітря повинен бути налаштований на максимальне відхилення від зовнішньої температури на шість градусів. Перед початком руху необхідно провітрювати кабіну.
- Холодна кабіна

- Якщо парковка на сонці неминуча, може виявитися корисною додатковий захист, наприклад, екран на вітрове скло, що відображає сонячні промені.
- Не використовуйте вологі серветки для скла в дорозі - вони тільки підвищують вологість повітря і, отже, температуру в салоні автомобіля.
- Використовуйте спеціальні спреї та креми для охолодження тіла, а футболку можна охолодити в холодильнику перед тим, як надіти.
- При розвантаженні рекомендується використовувати світлий головний убір.
- Зволожуйте все навколо

- Спека переноситься легше, коли повітря вологе. Купіть пульверизатор в салон і зволожує повітря час від часу. Якщо і цього буде мало, можна періодично зупинятися біля водоймищ і купатися в одязі. Салон все одно вже мокрий.
- Спостерігайте за своїм організмом

- Якщо у вас запаморочення, нудота або сильні головні болі, зупиніться, пошукайте тінь, випийте води.
- Якщо симптоми є тяжкими та зберігаються, зверніться до лікаря. Ви можете скористатися телефоном на аварійному стовпі (знаходяться на автомагістралях Європи).
- У спеку подбайте про шини!

- Улітку, особливо в спекотну погоду, не забувайте про відповідний тиску шин. При високих температурах шини стають м'якші, їх контактна поверхня збільшується, і вони швидше зношуються. Якщо тиск дуже низький, шина стає м'якою. Тоді вона може перегрітися і тріснути або спалахнути.
- Тому перед початком маршруту слід перевірити тиск в шинах і оглянути їх відносно можливих пошкоджень. Додатково, не рідше одного разу на два тижні водій повинен перевіряти тиск в шинах в «холодному» вигляді (включаючи також запасне колесо).
Важливо!!!
Що робити в разі загоряння шини? Кілька правил
- Якщо, незважаючи на всі запобіжні заходи, відбувся розрив шини, необхідно зберігати спокій і якомога швидше почати гальмування. Воно не повинно бути різким. Гальмування автомобіля має здійснюватися поступово.
- У свою чергу, при загорянні шини перше правило полягає в тому, щоб «не наражати на небезпеку життя людини». На подвійних шинах слід продовжувати рух з включеними аварійними сигналами до тих пір, поки шина, що горить, не від'єднається від обода.
- Тримайтеся на безпечній відстані від інших транспортних засобів. Однак, важливо не зупинятися раптово, так як це може призвести до поширення вогню на всю вантажівку.
- Якщо шина вже відокремилася від диска, зупиніть автомобіль на аварійній смузі, від'єднайте тягач і припаркуйте його на відстані прибл. 20 метрів далі.
Обмеження руху!

Дотримуйтесь правил оголошених обмежень руху в літній період, в країнах, які перетинаєте при перевезеннях!
температурні режими
водії в спеку
поради водіям
РОЗРАХУВАТИ ПЕРЕВЕЗЕННЯ