Збільшення штрафів за перевищення габаритно-вагових норм

Зміни в законодавстві щодо перевищення габаритно-вагових норм

Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю»

Закон було розроблено з метою «недопущення руйнування автомобільних доріг, поліпшення стану безпеки дорожнього руху, зменшення кількості ДТП та збереження життя і здоров’я людей».

 

Процедура автоматичного нарахування штрафів

Комплекс зважування-в-русі (WIM-станція) фіксує перевищення встановлених норм і надсилає інформацію до Центру обробки даних. Інспектор перевіряє її, формує постанову і ставить електронний підпис. Після цього постанову друкують та надсилають порушнику. Дані, зафіксовані за допомогою засобів фото- і відеозйомки, зокрема в автоматичному режимі, стануть підставою для накладення штрафів.

 

"Перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм під час руху великогабаритними і великоваговими транспортними засобами автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами тягне за собою накладення штрафу в розмірі:

  • 5-10% включно штраф - 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500грн)
  • 10-20%  включно штраф становитиме 1000 мінімумів (17 000грн)
  • 20-30% включно – 2000 неоподатковуваних мінімумів (34 000грн)
  • Понад 30% - 3000 мінімумів (51 000грн)

 

Також були внесенні доповнення до частини третьої щодо ухилення або відмови проходження габаритно-вагового контролю:

"Ухилення або відмова від проходження габаритно-вагового контролю, а так само перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, розташування транспортних засобів на проїзній частині, вчинення правопорушень, передбачених частиною шостою статті 121 цього Кодексу, в зоні габаритно-вагового контролю - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян"(51 000грн)

 

Важливим моментом у зміні законодавства є те, що відтепер штраф у розмірі 51 тис. грн  за невиконання вимог Укртрансбезпеки про зупинку транспортного засобу буде плати власник автомобіля, а не водій даного транспортного засобу.

 

Джерело: zakon.rada.gov.ua

biz.liga.net

 

 

РОЗРАХУВАТИ ПЕРЕВЕЗЕННЯ