Подальший розвиток програми МСАТ TIR-EPD!

За інформацією Міжнародного союзу автомобільного транспорту найближчим часом географія TIR-EPD поповниться ще 3 країнами: в Греції, Ірані та Італії програма знаходиться на стадії остаточного впровадження. Греція: повний обмін повідомленнями встановлений з Грецькою митною системою, котра на цій стад

За інформацією Міжнародного союзу автомобільного транспорту найближчим часом географія TIR-EPD поповниться ще 3 країнами: в Греції, Ірані та Італії програма знаходиться на стадії остаточного впровадження.

Греція: повний обмін повідомленнями встановлений з Грецькою митною системою, котра на цій стадії не може приймати “Елементи безпеки”, що являються обов’язковими для ЄС. Таким чином, на даний час транспортні оператори можуть використовувати TIR-EPD для експорту з Греції, якщо “Елементи безпеки” не вказані в Експортній декларації. Тоді при заповненні ЕПД Користувач повинен вказати номер Експортної декларації в документах, що додаються не вказуючи “Елементи безпеки” ЕПД.

Іран: TIR-EPD функціонує в повному обсязі, але можуть передбачатися невеликі доопрацювання з боку митниці. Крім того, подання TIR-EPD являється обов’язковою в митному пункті Базарган, Іран. Отже, МСАТ наполегливо рекомендує перевізникам направляти TIR-EPD Іранським митним органам.

Італія: TIR-EPD функціонує, але МСАТ звертається з проханням інформувати АсМАП України про досвід використання програми TIR-EPD в даній країні. Додатково нагадуємо, що з метою зменшення інформаційного навантаження на Італійські митні органи МСАТ просить перевізників НЕ подавати ЕПД до Італії за допомогою програми TIR-EPD, якщо є впевненість, що попередня декларація подається окремо вантажовідправником або його брокером.

Про статус впровадження програми TIR-EPD в цих країнах МСАТ буде інформувати додатково.

До програми TIR-EPD добавлено новий елемент до функції пошуку товарного коду.

При виборі коду у вікні “Пошук кодів ТН ЗЕД/TARIC”, опис товару заповнюється автоматично при натисканні на вибраний код. В той ж час існують коди, яким відповідає опис “Інше” або опис, що починається з слова “Інше…”, не вказує категорію товару. Такий опис, якщо Користувач його зберігає, не являється задовільним для митниці.

Тепер, якщо опис, відповідає коду, починає зі слова “інше”, в полі опису товару буде автоматично введено опис, починаючи з 4-значного коду аж до обраного коду.

Департамент юридичного супроводження Конвенції МДП

РОЗРАХУВАТИ ПЕРЕВЕЗЕННЯ