Види пошкоджень вантажу при вантажоперевезеннях

Будь-яка транспортна фірма, що займається перевезеннями вантажів, крім самої доставки повинні дотримуватися ще ряд правил і умов, оскільки повністю відповідає за дотримання термінів і збереження товару на час транспортування.

Причини і види пошкоджень можуть бути найрізноманітнішими

Кожен виробник товару ретельно готує свою продукцію до вантажоперевезення перед її відправкою до кінцевого місця призначення і прагне захистити себе від неприємних непередбачених подій в процесі доставки, часто підстраховуючись і орендуючи склад відповідального зберігання під час тривалих перевезень. Однак не все можна передбачити, і форс-мажорні обставини, все ж не оминають деякі транспортування стороною. І, одна справа, якщо все організовувалося тільки своїми силами, і зовсім інше, якщо вантажоперевезенням займалася професійна транспортна компанія, яка здатна швидко зорієнтуватися за обставинами і максимально знизити втрати.

Псуванням чи пошкодженням товару є втрата ним первісного вигляду, всі пошкодження можна розділити на кілька типів.

Види і причини пошкодження і псування вантажів:

Механічне. Такий вид псування пояснюється тільки поганим і недбалим поводженням з вантажем: могло використовуватися несправне обладнання при навантаженні, товар могли волоком тягти по землі, жбурляти, або ж він міг розгойдуватися і битися об стіни транспорту при неналежному закріпленні всередині нього.

Температурне. Недогляд за регулюванням температури, або несправний холодильник здатні вмить знищити повністю весь швидкопсувний товар, дуже часто це трапляється через процес запотівання. 

Пошкодження в результаті погодних умов. Вантаж не завжди можливо захистити від усіх природних катаклізмів, таких як ураган, повінь, удари блискавок і т. п.

Пошкодження в результаті аварій.

Може навіть статися часткове розкрадання товару.

Оскільки відповідальність за збереження транспортованого товару відповідальність несе перевізник і в процесі мало що залежить від господаря продукції, виробникам краще про всяк випадок застрахувати весь вантаж на період доставки його до кінцевого пункту призначення.

 Перелічимо основні різновиди ушкоджень, які можуть виникнути в ході транспортування.

  • Бій вантажів: відбувається в тому випадку, якщо з транспортованим товаром поводилися недбало. Якщо ви довірили вантаж професійній серйозній компанії-перевізнику, то подібних проблем виникнути не повинно. З іншого боку, в деяких випадках може відбутися пошкодження вантажів іншими вантажами.
  • Псування. Воно характеризується втратою первісних якостей вантажу, що відбувається без впливу зовнішніх факторів. Прикладом можуть стати продукти харчування. В даному випадку вина компанії може полягати в недотриманні умов зберігання або термінів доставки, в результаті чого сталася псування.
  • Втрата товарного вигляду. Це означає втрату споживчих якостей і важливих характеристик під впливом тих чи інших зовнішніх факторів. В результаті цього товар стає непридатним до експлуатації тимчасово або постійно.
  • Запотівання - ще один вид ушкоджень, який пов'язаний з температурними факторами, в результаті якого товар втрачає свої первинні властивості.

Незалежно від ступеня пошкодження, сам факт є вкрай небажаним і може викликати справедливі претензії з боку клієнта. Якщо перед відправкою вантаж був застрахований, то кожен страховий випадок розглядається окремо, відповідно до правил.

Пошкодження вантажу під час доставки - що робити?

Не завжди вантаж, який доводиться перевозити, захищений від впливу динамічних сил, що діють на вантаж в процесі перевезення.

У разі виявлення пошкоджень насамперед слід розібратися, що саме сталося, і яких збитків завдано вантажу. Найчастіше можна бачити, що доставлений вантаж не відповідає первісному вигляду і зазначеній в супровідних документах якості, є ушкодження (подряпини, потертості, видно поломки і т.п.); вантаж був доставлений не в повному обсязі (недостача по вазі або кількості).

Важливий момент!

За вантаж в дорозі відповідає перевізник. Транспортна компанія несе відповідальність за прийнятий нею до перевезення вантаж з моменту його завантаження до моменту повного вивантаження.

У момент прийняття вантажу необхідно ретельно перевірити його і зробити відповідні позначки в CMR-накладній, якщо є зауваження до якості і стану вантажу, є ушкодження і т.п.

Для фіксування ушкоджень при розвантаженні необхідно скласти акт, внести відмітки в CMR-накладну

При складанні акта необхідно, щоб у ньому було відображено наступне:

- точна кількість пошкодженого вантажу;

- опис пошкоджень;

- що конкретно пошкоджено (упаковка, сам вантаж і т.п.);

- підпис водія та інших осіб, що складають акт. 

Водій, має право зробити свої застереження в акті при їх наявності. У кожної зі сторін, що беруть участь при складанні акта, повинен залишитися примірник оригіналу складеного акта. У разі складання акта, необхідно цей факт відобразити у відповідній CMR накладної.

При внесенні відмітки в CMR необхідно, щоб було відображено наступне:

- відмітка про складання акта, в разі, якщо він був складений;

- докладний опис того, що саме пошкоджено;

- позначки повинні бути у всіх примірниках CMR.

Компанія "Транс-Атлас", як відповідальний перевізник, здійснює міжнародні вантажні перевезення по системі TIR з обов'язковим CMR страхуванням вантажів замовників. Чим гарантує безпечність та якість доставки вантажу і компенсації в разі виникнення страхового випадку.

cmr страхування вантаж пошкодження вантажу міжнародні перевезення транспортна компанія

РОЗРАХУВАТИ ПЕРЕВЕЗЕННЯ